Buskerud

Buskerud fylke strekker seg fra Oslofjorden og opp på Hardangervidda.

Testede farslinjer Y-DNA – tested paternal lines

Tabellen viser linjer der minst én direkte etterkommer i ren farslinje fra området har testet seg. Navnet i tabellen er den eldste kjente ane i farslinja til den nålevende testpersonen. Analysen er en Y-DNA med STR-verdier for sammenligning, og eventuelt SNP-testing for grein i Y-treet.

For å se STR-verdier for hvert testkit, søk etter testen i vår åpne oversikt over Y-resultater i Norgesprosjektet på prosjektsiden.

Kitnummer Eldste kjente i rett farslinje Brødresplitt Haplogruppe
E-M78+
120595 Peder Pedersen Vebuøen b1744 Flå, BUS E V13+
285854 Peder Pedersen Buoen b 1744 in Nes, BUS E V13+
219382 Elling Olsson Sjurslykkje 1796-1848 Norderhov, BUS Ole Ellingsen (Kristoffersen) Brødstadhaugen, Eidsvoll E V13+ Z5018+ S2979+ FGC11457+, FGC11450+ Y17350+
250016 Elling Olsson Sjurslykkje 1796-1848 Norderhov, BUS Hans Kristoffersen b. 1866 E V13+ Z5018+ S2979+ FGC11457+, FGC11450+ Y17350+
491991 Elling Olsson Sjurslykkje 1796-1848 Norderhov, BUS ? E V13+ Z5018+ S2979+ FGC11457+, FGC11450+ Y17350+
G2a L140+
631356 Clemet Knudson Landsverkeie b 1764 Sandsvær BUS G2a L140+ L497+ Z725+ likely
I1 S4795+
188856 Christen Johansen Aasland 1712 Kongsberg, BUS I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ A5338+ Y17391+ Y17606+
B25094 Knut Anfinnson Skjerveim b 1535 BUS I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ S4767+ S7642+ Y6340+
183572 Haavel Larsen Grøsland c 1719 Flå, BUS I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ Y11221+ F3312+
I1 L22+
352297 Ole Olsen Sandodden b1794, Sigdal, BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+
N17074 Peder Gjestsen Skarpåsen d. b1657 Numedal, BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+
B1437 Mads Ottersen b. ca. 1770 Modum, BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+
303959 Andreas Olsen Hilsen, 1821-1895, Modum, BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+
501523 Henning Christopher Meyer 1655-1723 Goslar Sachsen i Tyskland Til Kongsberg BUS – nær slekt I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ FGC12551+
350960 Henning Christopher Meyer 1655-1723 Goslar Sachsen i Tyskland Til Kongsberg BUS – nær slekt I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ FGC12551+
157269 Andres Gunbjørnsen Tonga, 1761-1841 BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ P109+
155579 Niels Jensen Qverk, b.1726 Øvre Eiker, BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ P109+ S7660+
454735 Niels Jensen Qverk, b. 1726 Øvre Eiker BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ P109+ S7660+
324223 Hans Hansen Næss/Naess 1720-1790 Rollag BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+
329780 Hellik Olsen Gundersgaard 1799-1863 Flesberg BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+
51803 Oluf Løken, ca.1900 – BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+
384408 Steingrim Hansen Bergerud b 1843 Eggedal BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+
78702 Guttorm Bjørnsen Nareim 1732-1784 Sigdal, BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+
238173 Johannes Olssen b. 1748 Sandsvær, BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+
528663 Ole Olsen Kaggestad 1790-1871, Modum BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+
226543 Ole Larsen Hovind, 1811-1883, Hole, Ringerike, BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+
259220 Hans Pedersen Sundet Westerneje, c1769-1827, BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+ FGC9486+
37525 Herlaug Gjermundson b.c. 1500 Sigdal BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+ FGC9486+ FGC9461+ FGC9462+
275781 Niels Olsen, d. 1792, Lier BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+ FGC9486+ Y13039+
481638 Harald Gudbrandsen Auren c1570-1650 Norderhov BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+ FGC9486+ Y23527+
297007 Nils Færden b. ca. 1520, Norderhov, BUS I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+ FGC9486+ Y23527+
I1 Z58+
148569 Peder Jansen, 1710-?, Hurum, BUS I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+
N40970 Morten Olsen d 1830 Kongsberg, BUS I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ L1301+
335288 Hans Jacob Nielsen b1834 Eiker BUS I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Z140+ L338+ Y12329+ A2006+ A8673+
510297 Bjørn Bjørnsson Olsgard ca 1530-1608 Gol BUS I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ L1301+ Y3657+ L1302+ BY584+
218608 Gulbrand Madsen, ca. 1540-1591, Modum, BUS I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Y3657+ BY232+
I1 Z63+
454187 Knud Knudsen, b.ca. 1762, Kongsberg, BUS I1 DF29+ Z63+
I2 L460+
552831 Ole Olsen Haugsund 1835-1904 Eiker BUS I2 L460+ L35+ M223+ Z161+ L801+ Z183+ CTS6433+ S2364+ ZS20+
N1c M178+
237587 Daniel Johannesen Dechmann d 1859 Drammen BUS N1c M178+ L708+ L392+ L1022+ Y5001+ Y5005+ Y5003+
N5533 Kolbjørn Olavsen Ve Gren 1482 Hallingdal BUS Halgrim Olsen Gulsvik c. 1621-1698 Flå N1c M178+ L708+ L392+ L550+
69427 Kolbjørn Olavsen Ve Gren 1482 Hallingdal BUS Tor Olsen Ve c 1609-1696 Flå N1c M178+ L708+ L392+ L550+
N93736 Kolbjørn Olavsen Ve Gren 1482 Hallingdal BUS Christoffer Kolbjørnsen Gren f c. 1590 Krødsherad N1c M178+ L708+ L392+ L550+
116230 Kolbjørn Olavsen Ve Gren 1482 Hallingdal BUS Tor Olsen Ve c 1609-1696 Flå N1c M178+ L708+ L392+ L550+
275835 Kolbjørn Olavsen Ve Gren 1482 Hallingdal BUS Tor Olsen Ve c 1609-1696 Flå N1c M178+ L708+ L392+ L550+
369182 Nils Torsen Gislerud Flaa BUS N1c M178+ L708+ L392+ L550+
R1a M512+
311205 Engebret Ellevsen 1767-1815 Sigdal BUS R1a M512+
R1a L664+
N45073 Ørjas Sevatsen b. 1736 Ål BUS R1a M512+ CTS4385+ L664+ (S3478+?) S2894+ S2880+
485188 Peder Olssøn Kiesgruben c 1735-1782 Sandsvær BUS R1a M512+ CTS4385+ L664+ (S3478+?) S2894+ S2880+
N17090 Lars Høljesen Ødegard, 1745-98, Kongsberg BUS R1a M512+ CTS4385+ L664+ (S3478+?) S2894+ YP285+ YP282-C+ YP441*
R1a Z284+ YP1370+
217994 Christen Olsen Langerud b c1665 Hokksund BUS R1a M512+ Z283+ Z282+ Y2395+ Z284+ YP1370+
R1a Z284+ YP556+
278608 Tov Olsson Rauland c. 1580-1637 Uvdal BUS R1a M512+ Z283+ Z282+ Y2395+ Z284+ YP556
427427 Hermund Aasberg 1890-1972 Dagali BUS R1a M512+ Z283+ Z282+ Y2395+ Z284+ YP556+ YP1178+ YP1172+ YP1171+
25811 Halvor Hovaldsen Svenesund b. c 1667 Flesberg BUS R1a M512+ Z283+ Z282+ Y2395+ Z284+ YP556+ YP1178+ YP1172+ YP1171+
337959 Hans Evensson Krokstadelva 1707-1771 Nedre Eiker BUS R1a M512+ Z283+ Z282+ Y2395+ Z284+ YP556+ YP1178+ YP1172+ YP1171+
340586 Arne Pedersen Rotneim 1729-1790 Gol Hallingdal BUS R1a M512+ Z283+ Z282+ Y2395+ Z284+ YP556+ YP1178+ YP1172+
182600 Jacob Wølner 1590-1643 Freiberg Sachsen i Tyskland Til Kongsberg BUS – nær slekt R1a M512+ Z283+ Z282+ Y2395+ Z284+ YP556+ CTS4027+
151268 Jacob Wølner 1590-1643 Freiberg Sachsen i Tyskland Til Kongsberg BUS – nær slekt R1a M512+ Z283+ Z282+ Y2395+ Z284+ YP556+ CTS4027+
R1a Z284+ L448+
211907 Iver Olsen Gulsrud 1680-1747 Modum BUS R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179+ YP1420+
N21447 Anders Eriksen 1685-1772 Konnerud BUS R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179+ YP276+ YP275+ YP274+ YP4489+
208886 Wilhelm Olsen Storla c1500 Gol, Hallingdal, BUS R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179+ YP386+ YP383+
152754 Torbjørn Stensson Svendsrud 1624-bef1697 Nore, BUS R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179+ YP386+ YP383+
325215 Helge Knudsen Jahr ca.1786-1824 Modum, BUS, NO R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179+ YP386+ YP383+
486582 Anders Olsen Knestang, b. c. 1620 Norderhov BUS R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ YP355+ YP4963+ YP5161+ YP5635+
286279 Niels Ingebretsen Skotselv b1735 Eiker, BUS R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ YP355+ YP609+ YP618+
N33240 Arne Tolleivsen Frøysåk c1580-1666, Gol, BUS R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ YP355+
R1a Z284+ S6842+
N144333 Gudmund Asbiørnsen b1689 d1744 Kongsberg BUS R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S6842+ YP670+ S7759+ YP1166+ Y20128+
R1a Z284+ Z287+
220682 Hans Christensen 1670-1755 Tyristrand, BUS R1a M512+ Z284+ Z287+ CTS8277+ S6241*
263512 Knut Endresen Eikli, b.1729 Gol, BUS R1a M512+ Z284+ Z287+ CTS8277+ S6241+ YP4809+
42742 Ole Christiansen Lind b.c1758 BUS, NO R1a M512+ Z284+ Z287+ CTS8277+ S6241+ YP4809+
229974 Ouen Olsen Flannum 1673-1754, Modum, BUS R1a M512+ Z284+ Z287+ CTS8277+
344913 Truls Ouensen Disen b ab 1604 Modum BUS R1a M512+ Z284+ Z287+ CTS8277+
400486 Johannes Johannesen b 1867-1870 Drammen BUS Kjell Jahnsen 1929-2006 R1a M512+ Z284+ Z287+ CTS8401+ YP398+ YP392*
400487 Johannes Johannesen b 1867-1870 Drammen BUS Walter Tvedt 1916-1952 R1a M512+ Z284+ Z287+ CTS8401+ YP398+ YP392*
N109778 Nils Endre Hesla, 1838-1875, Gol, BUS R1a M512+ Z284+ Z287+ CTS8401+ Z281+
237589 Stephen Corneliussen b 1730 Modum BUS R1a M512+ Z284+ Z287+ YP406+ YP402+ YP408+ YP722+ YP723+ YP5929+
R1b M269+
518858 Gulbrand G Løkenhaugen 12/4-1835 Norderhov BUS R1b M269+
306172 Jon Pedersen Langeid 1704-1737 Flesberg BUS R1b M269+
322263 Ole Madsen 1768-1832 Sylling, BUS R1b M269+
427426 Jørgen Mathias Larsen, 27/8-1871, Lier BUS R1b M269+
473506 Halvor Peterson Borge b 23 Jan 1854 Numedal BUS R1b M269+
333166 Kristen Olsen Rud, 1762-1802, Eiker, BUS R1b M269+
R1b M269+ P312+
557544 Svend Ertesprang b 1639 Eggedal BUS R1b M269+ P312+
465380 Syver Toresen Eeg c1667-1746 Hurum, BUS R1b M269+ P312+
N81251 Martin Valdemar Pedersen b1817 Strømsø, BUS R1b M269+ P312+ L238+
R1b M269+ U106+
485722 Ole Eriksen d 1974 Mjøndalen BUS R1b M269+ U106+
391986 Torkil Engebrets Ålia/Tales1668-1747 Sigdal BUS NO R1b M269+ U106+ Z18+
426253 Jacob Rasmussøn Falck c 1665-1730 Til Strømsø R1b M269+ U106+ Z18+ S6126+
426252 Jacob Rasmussøn Falck c 1665-1730 Til Strømsø R1b M269+ U106+ Z18+ S6126+
N140231 Timann Hostvedt, b. 1770, Kongsberg BUS R1b M269+ U106+ Z18+ Z17+ Z372+ S5695+ S4031+ S3207+ CTS5533+ S6989+
204492 Jørgen Pedersen Holst 1624-1679 Nes, BUS R1b M269+ U106+ Z381+ Z156?
508933 Erik Dignes c. 1570-c.1616, Modum, BUS R1b M269+ U106+ Z381+ Z156+ Z306+ Z304+ DF96+ S11515+ FGC8410+ S15663+
352539 Jon Pedersen Langeid 1704-1737 Flesberg BUS R1b M269+ U106+ Z381+ Z301+ FGC20667+
495595 Oluf Eilevson Eikje b.c. 1495 Sigdal BUS R1b M269+ U106+ Z381+ Z301+ FGC20667+
171150 Gunnulf Halvorsson Vindegg b1594 Nummedal, BUS R1b M269+ U106+ Z381+ Z301+ FGC20667+
552568 Karl Bernhard Hansen b. 1862, Lier, BUS R1b M269+ U106+ Z381+ Z301+ L48+ Z9+ Z30+ Z32+ Z2+ Z7+ Z8+
462866 Vilhelm Storla b c1500-c1586 Gol, BUS Ola Engebretson Rotnem f. 1831 R1b M269+ U106+ Z381+ Z301+ L48+ Z9+ Z30+ Z32+ Z2+ Z7+ Z8+ Z338+ Z11+ Z12+ Z8175+ FGC12057+ S18890+ FGC12058+
320535 Gaute Olsson Gunhildgård b1560 Ål BUS Ola Engebretson Lund f. 1841 R1b M269+ U106+ Z381+ Z301+ L48+ Z9+ Z30+ Z32+ Z2+ Z7+ Z8+ Z338+ Z11+ Z12+ Z8175+ FGC12057+ S18890+ FGC12058+
Oppdatert 18. april 2017

Ønskeliste for kandidater til Y-test

Menn i rett farslinje her ønskes testes for kontroll eller dokumentasjon

Mottest fra allerede testet linje ønskes:

  •  208886 Storla
  •  320535 Gunhildgård
  •  78702 Nareim, skal gå tilbake til Gulsvik

Ennå ikke testet linje – ønskes:

Mannlig etterkommer i rett farslinje bakover til: Sønnelinje Om etterkommere
Helge Guttormsson i Gulsvik, Flå, n. 1510-48 Sigurd Helgesson Gulsvik, Bjørn Helgesson Gulsvik, Pål Helgesson Nerål, Hol, Jon Helgesson Gulsvik, Kittil Helgesson Stave, Ål Sønnelinjer bl.a. på Gulsvik, Buøen, Flå, Oppgarden, Norderhov, Rud, Norderhov, Øvre Kvie, Flå, Nedre Ålrust, Hemsedal, Lundesgården, Norderhov, Hovland, Norderhov på 16-1700-tallet
Torgeir Guttormsson på Åvestrud, Flå, n. 1528-48 Bjørn Torgeirsson Åvestrud Sønnesønn Tollef Bjørnsson Åvestrud f. omkr. 1590
Fredrik Guttormsson på Trommald, Flå, n. 1510-28 Knut Fredriksson Trommald/Medbøen Sønnelinjer på Båsum og Blekaberg i Sigdal og Eidal, Nes på 1600-tallet og Trommald/Medbøen og Borgerud i Soknedalen, Norderhov på 16-1700-tallet
Halvor Torstensen Sole, Eggedal ca. 1585-1675 Torstein Halvorsen Medalen, Eggedal, Helge Halvorsen Bjøre, Krødsherad, Reidar Halvorsen Olberg, Krødsherad, Narve Halvorsen Veme, Norderhov, Mikkel Halvorsen Oppen, Norderhov, Bjørn Halvorsen Sole Fantes sønnelinjer i hvert fall på begynnelsen av 1800-tallet i Norderhov
Knut Hallsteinsson Ørpen søndre, Krødsherad ca. 1540- Helge Knutsen Ørpen, Håkon Knutsen Båsum, Eggedal, Gullik Knutsen Ørpen, Eivind Knutsen Rud, Sigdal Reidar Håkonsen Båsum/Veggesrud f. ca. 1611, Anders Gulliksen Ørpen, d. 1680 hadde sønnene Ola, Anders, Erik, Knut og Harald
Ole Jonsen Vestern, pl. Sundet, Norderhov ca. 1670-1721 Jon Olsen Sundet 1709-73 Tre etterkommere, Ole Larsen Båshammer, Anders Larsen Båshammer og Jon Larsen Torsrud, bodde i Lier til ut i 1850-årene
Torsten Gulbrandsen Sørsdalsstuen, Lier ca. 1652-1722 Johannes Torstensen Oppsal, Lier, Jacob Torstensen Sørsdalseie, Hans Torstensen Skånarud av Torsrud, Ole Torstensen Sørsdalseie, Tranbyeie I hvert fall Anders Hansen Skånarud f. 1877. Hadde en sønn Hans, og Karl Hansen Opsahl 1883-1947. Karl hadde sønnene Asbjørn f. 1918, Håkon, Arne, Helge
Mads Bjørnsen Bjørndalen, Modum ca. 1676-1740 Bjørn Madsen Bjørndalen, Amund Madsen Gustad, Nils Madsen Bjørndalen, Stensrud Nils Madsen hadde sønnene Mads, Abraham, Trond og Gunder, som alle levde rundt 1800, alle hadde minst en sønn
Gunder Andersen Klekken søndre, Norderhov ca. 1606-75 Alv Gundersen Nordre Hval, Norderhov, Anders Gundersen Virstad, Lunner, Peder Gundersen Berg, Norderhov, Paul Gundersen Klekken, Jon Gundersen Borger, Norderhov, Ole Gundersen Østre Lunner, Lunner Flere av sønnene kjennes med en eller flere sønner
Torstein Nilsen Grønhovd nedre, Eggedal ca. 1624- Narve Torsteinsen Grønhovd, Helge Torsteinsen Fulsås, Rollag, Eivind Torsteinsen Søre Gren, Sigdal, Knut Torsteinsen Søre Gren, Steinar Torsteinsen Hov, Sigdal, Ola Torsteinsen Haga nordre, Sigdal
Erik Olsen Stordalen 1738-1802, Kongsberg Ole Eriksen Stordalen/Gravningsmyra, Johan Fredrik Eriksen Stordalen, Hans Eriksen Kampenhaug Etterkommerne til Johan Fredrik Eriksen Stordalen kalte seg Stordalen, evt. Dahlen/Dalen

 

Testede morslinjer mtDNA – tested maternal lines

Tabellen viser linjer der minst én direkte etterkommer i ren morslinje fra området har testet seg. Navnet i tabellen er den eldste kjente ane i morslinja til den nålevende testpersonen – mormors mormors mor. Analysen er en mtDNA-test.

Se også oversikten over alle mt-resultater for Norgesprosjektet.

Kit Eldste ane i rett morslinje Søstersplitt Haplogruppe HVR1 Mutations HVR2 Mutations
G
236802 Rønnaug Sjurdsd Åmsrud,1696-1755 Ringerike BUS NO G A16129G, T16187C, C16189T, G16230A, C16311T, T16362C C146T, C195T, A247G, T489C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
H – videre testing nødvendig
N36519 Anne Engebretsdatter b c1800 Modum, BUS, NO H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16304C, C16311T, C16519T
313709 Maren Elisabeth Nilsdt Stablum c1766 Eiker BUS NO H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16295T, C16311T, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, G263A, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
H1ak
337976 Berte Torchildsd Piokerud b 1757 Hole BUS NO H1ak A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, G499R, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
H1b
236716 Marthe Sørensdatter 1753-1838 Øvre Eiker, BUS, NO H1b1 A16129G, T16187C, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, T16356C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
37525 Joran Andersdotter b.c1625 Flesberg BUS, NO H1b1-T16362C A16129G, T16172C, A16183c, T16187C, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, T16356C, T16362C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 315.1C
H1c10
170963 Tonni Ormsdatter 1562-1642, Sigdal, BUS, NO H1c10 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, T477C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
H1c1a
60606 Gunild Maria Poulsdatter, 1821, Modum, BUS, NO H1c1a A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16263C, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, T477C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
H2a1e1
155964 Ingri Aslaksd Auren c1575 Ringerike, BUS, NO H2a1e1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16354T, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, A249d, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
260041 Margit Pedersdatter Kvie, b.1833 Flå, BUS, NO H2a1e1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16354T, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, A249d, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
H2a2a1
238595 Rønnau Svensdatter f c 1647 Bragernes, BUS NO H2a2a1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, G263A, 522.1A, 522.2C
H2a5
N68156 Aagot Larsd Åker Underberget 1729-1805 Ål BUS NO H2a5 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
334039 Astrid Embreksd Nestegård est1735 Hol BUS, NO H2a5 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
H2a5b2
N68759 Ragnhild Olsdatter, 1740 – 1805, Sigdal, BUS, NO H2a5b2 A16129G, A16183G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
216817 Ida Adeleide Kjølstad, b1886 Modum, BUS, NO H2a5b2 A16129G, G16145A, A16183G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
H3h
365095 Mari Hansd Tveiter b c1768 Norderhov BUS, NO H3h A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
90435 Gudbjørg Ellingsdt Hovland b1787 Norderhov, BUS NO H3h A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
H4a1a1a
390201 Rangdi Johnsdatter Vassfar b.7 Jul 1862 Flå BUS NO H4a1a1a A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T C152T, C195T, A247G, 309.1C, 315.1C
H5k
192895 Live Haagensdtr, c1749 Røyken, BUS, NO Testerne er søsken H5k A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16304C, C16311T, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, C456T, 522.1A, 522.2C, 315.1C
376130 Live Haagensd Rud d1800 Røyken BUS NO Testerne er søsken H5k A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16304C, C16311T, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, C456T, 522.1A, 522.2C, 315.1C
H6a1a
320017 Mari Pedersdatter bef1800 Lier, BUS, NO H6a1a A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, T16362C, A16482G, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, T239C, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C, 522.3A, 522.4C, 522.5A, 522.6C
H6a1a4
345139 Anne Olsdtr Svang-Eie b1795-1850 Lier BUS H6a1a4 A16129G, C16168T, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, T16362C, A16482G, C16519T G73A, C146T, C151T, C152T, C195T, T239C, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
HV
N102590 Ingerid Haakensd. Grønhovd b 1820 BUS, NO HV T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16311T, C16344T, C16519T
HV15
241392 Anna Karine Nilsdotter Hovde b1868 Modum, BUS, NO HV15 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, C16234T, T16278C, T16304C, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 309.1C, 315.1C
I
N63055 Marte Haviken,1803-1907 Tronlia, Sigdal, BUS, NO I T16187C, C16189T, G16230A, T16278C, C16311T, G16391A
254745 Sissel Aslesdtr Sand1690-1749 Skurdal, BUS NO I T16187C, C16189T, G16230A, T16278C, C16311T, G16391A C146T, C150Y, C195T, T199C, T204C, G207A, A247G, T250C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C, 573.1C, 573.2C
303866 Sissel Aslesd Sand 1690-1749 Hol Hallingdal BUS,NO I T16187C, C16189T, G16230A, T16278C, C16311T, G16391A C146T, C195T, T199C, T204C, G207A, A247G, T250C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C, 573.1C, 573.2C
J – videre testing nødvending
30470 Gertrude b1860 m.Eling Mellen, Nore/Uvdal, BUS, NO J C16069T, T16126C, A16129G, G16145A, T16172C, T16187C, C16189T, C16192T, C16222T, T16223C, G16230A, C16261T, T16278C, C16311T, C16519T
J1
234894 Gjertrud Bjørnsdt b c1720 Øvre Eiker, BUS, NO J C16069T, T16126C, A16129G, G16145A, T16172C, T16187C, C16189T, C16192T, C16222T, T16223C, G16230A, C16261T, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C152T, C195T, C242T, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
J1c1b
206773 Kari Olesdatter Justad, d. 1709, Lier, BUS, NO J1c1b C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C152T, G185A, C195T, G228A, A247G, C295T, C462T, T482C, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
J1c3f
218608 Marit Olsdatter, ca. 1672-?, Flesberg, BUS, NO J1c3f T16063C, C16069T, T16093C, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T T133C, C146T, C152T, C195T, G228A, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
K1a3a3
173864 Kari Olsd Gudbrandsgard b1790 Hallingdal, BUS, NO K1a3a3 T16093Y, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C146T, C152T, C195T, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
K1a4a1e
162063 Maren Thoresd Høien b.1693, Hurum BUS, NO K1a4a1e A16129G, C16176T, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C, C16311T C146T, C195T, T204C, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 522.3A, 522.4C
T2
114945 Inga Marie Gagnum, c 1840, Norderhov, BUS, NO T2 T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16294T, C16296T, T16304C, C16311T C146T, C152T, C195T, A247G, 309.1C, 315.1C, 573.1C, 573.2C
T2b
N68613 Anna Maria Clausd b1751 Bragernes, BUS, NO T2b-T152C! T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16294T, C16296T, T16304C, C16311T C146T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
T2b21
311766 Barbro Olesdatter 1756-1812 Vøllo, Ekre, BUS NO T2b21 T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16294T, T16304C, C16311T C146T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
U5a
157363 Kristi Halvorsdtr Lynghaugen Hønefoss, BUS, NO U5 A16129G, T16187C, C16189T, C16192T, T16223C, G16230A, C16256T, C16270T, C16311T, T16362C, C16519T, G16526A
U5a1a1
328139 Guri Olsd Liodden b1770 Nes, Hallingdal BUS, NO U5a1a1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, C16256T, C16270T, T16278C, C16311T, A16399G, C16519T C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
U5b
247778 Olaug Andersdatter, Nedre Eiker, BUS, NO U5 A16129G, T16187C, C16192T, T16223C, G16230A, C16270T, T16278C, C16311T, G16398A, C16519T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
U5b1b1a
58748 Margit Larsd Harang b bef1700 Uvdal, BUS, NO U5 A16129G, T16144C, T16187C, T16223C, G16230A, C16270T, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
U8a
311205 Marit Sneve b.1952 Drammen, BUS U A16129G, A16146G, A16162G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, T16342C, C16519T C146T, C152T, C195T, A247G, T282C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
W1
257184 Kari Henriksdtr. Tollefsrud 1782- Flå, BUS, NO W1 A16129G, T16187C, C16189T, G16230A, T16278C, C16292T, C16311T C146T, C152T, A189G, T204C, G207A, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
199755 Ambjørg Andresdt Nestegard c1640 Hol, BUS, NO W1-T119C A16129G, T16187C, C16189T, G16230A, T16278C, C16292T, C16311T T119C, C146T, C152T, A189G, T204C, G207A, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C

Comments are closed