Østfold

Østfold med deler av Båhuslen

Smålenene og Båhuslen var nært knyttede områder, og del av Norge fram til 1658. I norrøn tid kaltes området Álfheimar. Vi kan derfor ta med her med linjer som krysser dagens riksgrense. Send oss gjerne tips!

Testede farslinjer – Y-DNA

Tabellen viser linjer der minst én direkte etterkommer i ren farslinje fra området har testet seg. Navnet i tabellen er den eldste kjente ane i farslinja til den nålevende testpersonen. Analysen er en Y-DNA med STR-verdier for sammenligning, og eventuelt SNP-testing for grein i Y-treet.

For å se STR-verdier for hvert testkit, søk etter testen i vår åpne oversikt over Y-resultater i Norgesprosjektet på prosjektsiden.

Kitnummer Eldste kjente ane i rett farslinje Brødresplitt Haplogruppe
I1 – videre testing anbefales
N96181 Olaf Peder Nilsen f 1894 Båstad Trøgstad ØFO I1 DF29+ CTS6364
345059 Jacob Wedersberg 1674-1748 Sotenäs (O) I1 M253
163597 Anders Levin Olsson f 30/6-1883 Torp Orust (O) I1 M253
I1-S4795
266123 Jens Eriksen Holm f c 1585 Borge ØFO I1 DF29+ CTS6364+ S4795
226997 Hans Eliassen Bakke 1757-1837 Eidsberg ØFO far-sønn I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ S4767+ S7642+ S11236+
150359 Hans Eliassen Bakke 1757-1837 Eidsberg,ØFO far-sønn I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ S4767+ S7642+ S11236+
120981 Hans Christian Johansen f 1859 Askim ØFL I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ S4767+ S7642+ Y6339
250581 Haagen Olsen Bierved Grimsrud c 1766-1821 Hobøl ØFO I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ S4767+ S7642+ Y6339+
N95371 Kjell Pedersen Hasle d 1742 Rygge ØFO I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ S4767+ S7642+ Y6339+
323301 Niels Thorsen Evenby c1735-1780 Ørje Marker ØFO I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ S4767+ S7642+ Y6340+
N115558 Nils Hansen b 1822 Tunø ØFO I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ Y11221+ F3312+ Y15019+
349729 Kjønik Olsson Strand f 1755 Onsøy ØFO I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ Y11221+ F3312+ Y15019+
393531 Mathias Brandt f 1804 Lyse (O) I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ Y11221+ F3312+ Y15019+ A8582+
I1-L22
183780 Olof Olsson Skär b. 1711 Strömstad (O) I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22
N22423 Oluf Buer f c 1550 Halden ØFO I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22
N140662 Peder Mikkelsen d 1640 Halden ØFO I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ P109+
200094 Syver Andreassen 1843-1914 Skiptvet ØFO I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813/CTS9346+
341598 Torstein Larsson N Strønes 1660-1734 Trøgstad ØFO I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+ FGC9486+ FGC9461+ FGC9462+
I1-Y18697
N133463 Anders Andreassen Arnebergsmyra 1828-1866 Berg ØFO I1 DF29+ Y18697+ Y10633+ A5635+
I1-Z58
N84693 Anders Taleberg b.c 1638 Skjeberg ØFO I1 DF29+ (Z58)
322934 Gudmund Jonson Hovind c 1572-1619 Spydeberg ØFO I1 DF29+ (Z58)
265375 Torkild Olsen f 1734 Hobøl ØFO I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z2041+ Z2040+ Z382+
N68094 Karl Johan A. Fjeld b 1883 Idd Lerdalen ØFO I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z2041+ Z2040+ Z382+
226736 Hans Hansen b.1770-1772 Vaaler ØFO I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+
443659 Lars Jensen b. 1745 Idd, Halden ØFO I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Z140
355226 Ola Nilsson Revelsby f c.1766 Rakkestad ØFO fettere I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Z140+ F2642+
349727 Ola Nilsson Revelsby f c.1766 Rakkestad ØFO fettere I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Z140+ F2642+
I2
289232 Amund Stenersen 1648-1711 Tune Sarpsborg ØFO I2 L460+ L35+ M223+ L701+ P78+
148809 Rasmus Berger b c 1570 Eidsberg ØFO I2 L460+ L35+ M223+ Z161+ L801+ Z183+ CTS1977
260172 Jørgen Carlsen Løkkevik 1792-1864 Hvaler ØFO I2 L460+ L35+ M223+ Z161+ L801+ Z183+ CTS6433
J
320677 Jens Gulbrandsen 1734-1794 Rakkestad ØFO J2 M172+
N
290322 Jacob Olsen 1665-1745 Skjeberg ØFO N1c M178+ L708+ L392+
Q
309019 Ole Michelsen Paulsbomoen c 1715-1765 Halden ØFO far-sønn Q M242+ L56+ F1161+/L940+ (L527)
288716 Ole Michelsen Paulsbomoen c 1715-1765 Idd Halden ØFO far-sønn Q M242+ L56+ F1161+/L940+ (L527)
R1a – videre testing anbefales
N28346 Ole Olsen Rud 1758-1817 Rud Øvre Trøgstad ØFO R1a M512
272142 Jacob Johansson f 1794 Bokenäs Lane (O) R1a M512
129281 Arvid Andersson 1712-1737 Krokstad (O) R1a M512
R1a -L664
277380 Ole Larsen Røstad f. 1865 Skjeberg ØFO R1a M512+ CTS4385+ L664
R1a-L448
115379 Gregers Willadsen Sogn b.1604 Rygge ØFO R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179+ YP386+ YP383+ YP384+ YP412+ YP1076
306845 Niels Halvorsen 1770-1846 Hobøl ØFO R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179+ YP386+ YP383
405807 August Andresen f 1875 Hobøl ØFO R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179
R1a-Z287
268711 Lars Aslaksson Sundsrud c. 1605 Rømskog ØFO far-sønn R1a M512+ Z284+ Z287+ CTS8401+ Z281+ S5096+ S3227+ CTS5848+ S7680+ Y11546+ YP1205
316316 Lars Aslaksson Sundsrud c. 1605 Rømskog ØFO far-sønn R1a M512+ Z284+ Z287+ CTS8401+ Z281+ S5096+ S3227+ CTS5848+ S7680+ Y11546+ YP1205
R1b – videre testing anbefales
395297 Hans Christiansen Store Aker 1733-1809 Råde ØFO onkel-nevø R1b-M269
373315 Hans Christiansen Store Aker 1733-1809 Råde ØFO onkel-nevø R1b-M269
230542 Gunder Olsen b. 1739 Sarpsborg ØFO R1b-M269
N75817 Alfred Karlsen 1901-1989 Sarpsborg ØFO R1b-M269
393983 Anders Barth Hansen 1827-1902 Hvaler ØFO R1b-M269
265951 Ole Gunerius Olsen b 1890-1975 ØFO R1b M269+ (P312)
R1b-L238
266699 Anders Olsson f ca 1718 Tanum (O) SE R1b M269+ P312+ L238+
287897 Halvard Haagensen Rønnild c 1580-1660 Skjeberg ØFO R1b M269+ P312+ (L238)
R1b-CTS4528
354360 Frans Brynildsson Gutu 1695-1769 Askim ØFO R1b M269+ L23+ CTS4528+
R1b-U152
N14983 Henrik Hansson, b.c 1676, Lysekil (O) R1b M269+ P312+ U152+ Z43+ FGC11881+
R1b-U106
266126 Villum Amundss Ø Sandtorp c 1703-1773 Rakkestad ØFO R1b-M269
N46097 Lars Hendrichsen Lundsbakken f 1731 Rakkestad ØFO R1b-M269
480479 Augen Vetlesson Tasken 1642-1723 Råde ØFO R1b M269+ U106+ Z381+ Z156+ Z306+ Z304+
382400 Ole Olsen Isnes c 1683-1767 Tune ØFO R1b M269+ U106+ Z381+ Z156+ Z306+ Z304+
289236 Ola Bentsson Iglerød 1764-1807 Aremark ØFO R1b M269+ U106+ Z381+ Z301+ FGC20667+ Y18881+
237628 Jonas Trygg 1793-1841 Sanne (O) R1b M269+ U106+ Z18+
236716 Lars Trulsson Knopp 1777-1838 Lur Tanum (O) R1b M269+ U106+

 

Testede morslinjer – mtDNA

Se også oversikten over alle mt-resultater for Norgesprosjektet. Merk at mutasjoner i Coding Region-området (CR) aldri vises offentlig, men er bestemmende for haplogruppe. CR testes gjennom mtFull.

Kitnummer Eldste ane i rett morslinje Søskensplitt Haplogruppe HVR1 Mutations HVR2 Mutations
H – oppgradering til full test anbefalt for å finne undergruppe
249303 Anna Gunnarsdt Sagtmoen c1735-1821 Trøgstad ØFO H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, C16261T, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
289236 Mari Sveinsdt Botten c 1767-1809 Øymark ØFO H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
N55546 Inger Johanne J Mathisen b1853 Sarpsborg ØFO H A16129G, T16187C, T16223C, G16230A, G16274A, T16278C, C16311T G73A, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
H – ikke navngitt gren
256360 Mari Hansdatter Olberg 1756-1812 Askim ØFO H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 315.1C
H1
N25798 Anna Isabelle Stefansdatter f 1670 Tune ØFO NO Ellen Maria Eriksdatter Tune H1 A16051G, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, T246g, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
423538 Anna Isabella Stefansdatter 1675 Tune ØFO NO Marte Eriksdatter Stenbekk 1711-1783 Tune H1 A16129G, C16176Y, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, T246g, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
217984 Kristine Marie Carlsdotter Carlberg f 1837 Fredrikstad ØFO H1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
H1
319517 Ragnild Torsd Tukken 1687-1760 Rømskog ØFO H1-T16189C! A16129G, A16183c, T16187C, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
H1ak
501069 Anne Marie Hansdt Huseby b1806 Rygge ØFO H1ak A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
H1at1a
N72304 Anne Hansdatter b c1620 Trøgstad ØFO H1at1a A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
H1aw
480541 Magdalene Andrea Simonson f 1855 Moss ØFO  søsken H T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, T460C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
480542 Magdalene Andrea Simonson f 1855 Moss ØFO  søsken H1aw T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, T460C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
H1bb
N46097 Ingeborg Hansdatter f 1746 Rakkestad ØFO H1bb A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, T16362C G73A, C146T, C195T, T199C, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 522.3A, 522.4C
H39
427425 Mari D. Haagensdatter 1856-1934 Rygge ØFO H39 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, A16299G, C16311T G73A, C146T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
H3
N55113 Maren Larsdatter Heieren 1700-1772 Torsnes ØFO H3g1b A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
H48
307755 Malena Oudensdatter Aale b 1741 Onsøy ØFO H48 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
H5
234194 Ester Marie Helgesen b1915 Fredrikstad ØFO H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C, T16304C, C16311T, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, C456T, 315.1C
H64
331811 Anne Andersdatter b c 1790 Rakkestad ØFO H64 A16129G, T16187C, C16189T, T16195C, T16223C, G16230A, T16278C, C16291T, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
H6
393530 Valborg Fredrikke Eriksen b1867 Fredrikstad ØFO H6a1a A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, T16362C, A16482G, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, T239C, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
H7
217985 Kristi Gulbrandsdatter Lundeby b1753 Råde ØFO H7b2 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
HV0
256348 Berte Nilsd Durud u.Vik 1757-1847 Enebakk AKR HV0d A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16311T, C16519T C64T, T72C, G73A, C146T, C152T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
330977 Karen Olsdtatter 1771-1848 Borge ØFO HV0d A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16311T, C16519T T72C, G73A, C146T, C152T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
HV9
391030 Eli Evensd Grefsrød 1668 Råde ØFO HV9 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16249C, T16278C, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
I1
402325 Debora Helene Jensdatter døpt 25/7-1802 Glemmen ØFO I1a1 T16172C, T16187C, C16189T, G16230A, T16278C, G16391A C146T, C152T, C195T, T199C, G203A, T204C, A247G, T250C, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 455.1T, 573.1C, 573.2C
I2
265951 Margrethe Hvidsten 1893-1989 ØFO I2 T16187C, C16189T, G16230A, T16278C, C16311T, G16391A C146T, C195T, G207A, A247G, T250C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C, 573.1C, 573.2C
354681 Britta Pedersdtr 1752-1820 Aremark ØFO fra Sverige I2 T16187C, C16189T, G16230A, T16278C, C16311T, G16391A C146T, C195T, T199C, T204C, G207A, A247G, T250C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C, 573.1C, 573.2C
 I4
373240 Emma Andreasdt f 1878 Glemminge ØFO I4a T16187C, C16189T, G16230A, T16278C, C16311T, G16391A C146T, C152T, C195T, T199C, T204C, A247G, T250C, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 573.1C, 573.2C
J
N52927 Ragnild Andersdatter b 1724 Idd Halden ØFO J C16069T, T16126C, A16129G, A16163G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, C16266T, T16278C
J1b
322778 Johanne Olsdatter f 1805 Spydeberg ØFO J1b1a1b C16069T, T16126C, A16129G, G16145A, T16172C, T16187C, C16189T, C16192T, C16222T, T16223C, G16230A, C16261T, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C152T, C195T, C242T, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
 J1c
B6493 Eli Hansdtr Spetalen 1614-1695 Råde ØFO J1c4 C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C152T, G185A, A188G, C195T, G228A, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
 J2a
272720 Marthe Monsdatter f 1777 Rakkestad ØFO J2a1a1a2 C16069T, T16126C, A16129G, G16145A, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16231C, C16261T, T16278C, C16311T C146T, C150T, A215G, A247G, C295T, T319C, T489C, G513A, 522.1A, 522.2C, 310.1T, 315.1C
349726 Anna Gunnarsd Husmosand f 1750 Nes AKR J2a1a1a2 C16069T, T16126C, A16129G, G16145A, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16231C, C16261T, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C150T, A215G, A234G, A247G, C295T, T319C, T489C, G513A, 522.1A, 522.2C, 310.1T, 315.1C
J2b
233776 Thea Syversd Justad 1858-1928 Skiptvet ØFO J2b1a C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, C16193T, T16223C, G16230A, C16311T, C16519T C146T, C150T, A247G, C295T, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
381572 Marthe Marie Hansdt Østbye b 1810 Skiptvedt ØFO J2b1a3 C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, C16193T, T16223C, G16230A, C16311T, C16519T C146T, C150T, C195T, A247G, C295T, T489C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
 K
486084 Klara Karlberg f 1863 Fredrikstad ØFO K A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C195T, A247G, C498d, 522.1A, 522.2C, 315.1C
311760 Karoline Eriksen, f 1849 Eidsberg ØFO K A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C146T, C152T, C195T, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
K1a24a
355228 Gunnhild Kristensd Revling f 1779 Vestby AKR K1a24a A16129G, G16145A, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C146T, C150T, C152T, A247G, C497T, 309.1C, 309.2C, 315.1C
K1a2a
245046 Anne Olsdatter 1771-1833 i Askim ØFO  søsken K1a2a A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C146T, C152T, C195T, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
322410 Anne Olsdatter 1771-1833 Askim ØFO  søsken K1a2a A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C146T, C152T, C195T, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
331389 Birte Kristensd Rom b1754 Askim ØFO K1a2a A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C146T, C152T, C195T, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
K1a4a1e
E11286 Karen Marie Jensd Lystvedt f 1832 Skiptvedt ØFO K1a4a1e A16129G, C16176T, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C, C16311T C146T, C195T, T204C, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 522.3A, 522.4C
162063 Maren Thoresd Høien f 1693 Hurum BUS K1a4a1e A16129G, C16176T, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C, C16311T C146T, C195T, T204C, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 522.3A, 522.4C
K1c
275994 Gunhild Kønnigsdatter Sandaker 1654-1737 Råde ØFO K1c1b A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C195T, A247G, C498d, 522.1A, 522.2C, 315.1C
K2
349729 Berte Andersdatter Søndre Hauge f c 1753 Onsøy ØFO K2b1a A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, C16234T, C16270T, T16278C C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
T2b
337963 Kersti Olsd Brødremoen 1762-1817 Eidsberg ØFO søsken T2b T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16294T, C16296T, T16304C, C16311T C146T, C152T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
426282 Kersti Olsd Brødremoen 1762-1817 Eidsberg ØFO søsken T2b T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16294T, C16296T, T16304C, C16311T C146T, C152T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
341598 Kersti Olsd Brødremoen 1762-1817 Eidsberg ØFO  fetter T2b T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16294T, C16296T, T16304C, C16311T C146T, C152T, C195Y, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
T2c
332854 Marie Povelsdatter 1699-1765 Råde ØFO T2c2 T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16292T, C16294T, C16311T C152T, C195T, A247G, T279C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
 U4
290322 Ragnhild Halvorsdatter f ca 1680 Rygge ØFO U4 A16129G, C16134T, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, T16356C C146T, A247G, G275A, G499A, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 522.3A, 522.4C, 522.5A, 522.6C
U5a1
482178 Johanne Nilsine Ottersen f 1885 Glemmen ØFO U5a1 A16129G, T16187C, C16189T, C16192T, T16223C, G16230A, C16256T, C16270T, T16278C, C16311T, A16399G, C16519T C146T, C152T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
U5a1a1
183780 Mari Iversdatter b. 1743 Berg ØFO U5a1a1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, C16256T, C16270T, T16278C, C16311T, A16399G, C16519T C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
 U5b1b
423415 Johanne Olsdt b 1748 Skjeberg ØFO U5b1b A16129G, C16147T, A16183c, T16187C, T16223C, G16230A, C16270T, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
U5b1b1a1 «Samisk»
311765 Anne Maria Poulsdatter b. 30/5 1806 Glemmen ØFO U5b1b1a1 A16129G, T16144C, T16187C, T16223C, G16230A, C16270T, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
Sist oppdatert feb 2017

 

ranriki-alfheimr

Comments are closed