Trøndelag

Informasjon om prosjektet kommer!

Har du innspill, kjenner du til flere testede linjer enn de vi har her? Kontakt oss!

Sponse en test?

Om du er interessert i å bidra til at vi får testet bestemte linjer i Trøndelag kan dette gjøres via Norgesprosjektet gjennom denne lenken.

Merk beløpet med enten Trøndelag, eller navn på stamfar eller stammor i linja man ønsker test fra. Vil man bidra til videre testing for eksisterende kit, skriv opp kitnummer, og gjelder beløpet en bestemt haplogruppe, noter SNP eller haplogruppens navn.

Testede farslinjer – Y-DNA

Tabellen viser linjer der minst én direkte etterkommer i ren farslinje fra Trøndelag har testet seg. Navnet i tabellen er den eldste kjente ane i farslinja til den nålevende testpersonen. Analysen er en Y-DNA med STR-verdier for sammenligning, og eventuelt SNP-testing for grein i Y-treet.

For å se STR-verdier for hvert testkit, søk etter testen i vår åpne oversikt over Y-resultater i Norgesprosjektet på prosjektsiden.

Kitnummer Eldste kjente ane i rett farslinje Brødresplitt Haplogruppe
E
136672 Erik Henriksen f 28 sep1841 Jonsborg NTR E-V36
G
478650 Mogens Larsen Catz f 1649 Røros STR G2a L140+ L497+ Z725+ L42+ F1300+
I1-M253
350235 Carl Olsson Jemt f c 1607 Malvik STR I-M170
I1-S4795
429348 Jon Olsen Skjerve d 1765 Hoset Rennebu STR I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ S4767+ S4770+ Y13016+
358766 Jakob Hansen f 1805 Straumen Inderøy NTR I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ S4767+ S4770+ Y13016+
483203 Ingebrigt Sletvold 1841-1891 Trondheim STR I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ S4767+ S7642+ Y6339
N69263 Esten Andersen Kjelstad 1660-1742 Støre STR I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ S4767+ S7642+ Y6339+
494180 Jon Larsson Midtlyng 1761-1841 Lundamo STR I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ S4767+ S7642+ Y6339+
273541 Mikkel Olson Nergård f 1655 Rindal MRO I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ S4767+ S7642+ Y6339+
330092 Lars Halvorsen Prestneset f c 1695 Stjørdal NTR I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ Y11221+ F3312
107631 Svend Ingebrigtsen Stigem d 1785 Sparbu NTR I1 DF29+ CTS6364+ S4795+ Y11221+ F3312
I1-L22
282480 Ole Larsen Hafsmo , b 1646 Snillfjord STR I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+
239267 Rasmus Hansen Müller b c 1650 Trondheim STR I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ P109
N58162 Toer Gundersen 1649-1725 Steinkjer NTR I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ P109+
N28440 Niels Siursen Ertshus f 1645 Soknedal NTR I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ P109+ S10891
432888 Nils Røstlia f 1608 Hemne STR I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ P109+ S10891
454818 Thore Salamonsen 1685-1753 Stod Beitstad NTR I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ P109+ S10891
255733 Anders Einarsen Hokling f 1799 Åsen NTR I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ P109+ S10891+ S10200+
N184597 Valter Tomassen Vanvik f 1605 Stadsbygd STR I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ P109+ Y3662+ S7660
373146 Peter Adolph Nielsen f 14 Oct 1847 Trondheim STR I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813
N99251 Ole Thomassen f c 1665 ukjent sted i Trøndelag I1 DF29+ CTS6364+ Z2337+ L22+ L813+ CTS9346+
I1-Z73
N137041 Kristoffer Olsen Tømmervold b1764 Tanem Klæbu STR I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Z73+
E7233 Jon Jonson Bolme f 1606 Rindal MRO I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Z73+
265735 Peder Grande 1580-1662 Mosvik NTR I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Z73+ L1301+ Y8955+ Z6132+ S11542+
330457 Jon Snøsen f c 1630 Orkdal STR I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Z73+ L1301+ (L1302-)
N6657 Olaf Krogdahl f 1878 Trondheim STR I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Z73+ L1301+ (L1302-)
N56200 Jon Persen Ner-Lien b abt 1630 Selbu STR I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Z73+ Y3657+ L1302+ BY584+
173264 Sivert Eriksen Rognes d 1617 Støren STR I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Z73+ Y3657+ L1302+ Y5180+
308466 Einer Arntsen Tverdal c 1650-1719 Rennebu STR I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Z73+ Y3657+ BY232
283882 Einer Arntsen Tverdal c 1650-1719 Rennebu STR I1 DF29+ Z58+ Z59+ Z60+ CTS7362+ Z73+ Y3657+ BY232
I2-M284
N58431 Ola Jonsen Viktil f 1749 Leksvik NTR I2 L460+ L35+ M223+ M284+ L1195+
345139 Ola Jonsen Viktil f 1749 Leksvik NTR I2 L460+ L35+ M223+ M284+ L1195+
268586 Henrik Froan f ca 1700 Frøya STR I2 L460+ L35+ M223+ M284+ L1195+
I2-L801
291696 Johan Jensen Bjørkliplass 1802-1878 Klæbu STR I2 L460+ L35+ M223+ Z161+ L801+ Z183+ CTS6433
N102590 Anders Pedersen Houen f c 1682 Namdalseid NTR I2 L460+ L35+ M223+ Z161+ L801+ Z183+ CTS6433+ S2364+ ZS20
242980 Peder Andersen Haugen f c 1646 Beitstad NTR I2 L460+ L35+ M223+ Z161+ L801+ Z183+ CTS6433+ S2364+ ZS20
J
N13726 Johan Odin Pettersen Stokdal 1860-1941 Malvik STR J2 M172+
Q-L527
B74941 Johan Andreas Henriksson Stormyr b1845 Bjugn STR Q M242+ L56+ F1161+/L940+ L527
402160 Gulbrand Sundset b 1585 Mosvik Verran NTR Q M242+ L56+ F1161+/L940+ L527
259821 Lars Olsen Tamnes c 1653 Røros STR mulig fra Sverige Q M242+ L56+ F1161+/L940+ L527
315305 Tomas Persson Grytdal b1885 Støren STR Q M242+ L56+ F1161+/L940+ L527
N149068 Ole Høyer b 1600-tallet Inderøy NTR Q M242+ L56+ F1161+/L940+ L527+ Y15617
Q-L804
N77795 Håkon Børstad c 1600, Stjørdal NTR Q M242+ L56+ L53+ L804+
N31676 Alt Johnsen Krokstad b1650 Skaun STR Q M242+ L56+ L53+ L804+
287716 Lars Olsen Gottvassli c 1736-1812 Verran NTR Q M242+ L56+ L53+ L804+ JN13+
R1a – videre testing anbefales
N64678 Peder Gulliksen Sneve f 1834 i Oppdal STR R1a-M512
N25655 Erik Green 1845-1899 Verdal NTR R1a-M512
N17026 Lorents Monssen f 1817 Verran NTR R1a-M512
N61456 Sigurd Christophersen Holck f 1578 Skogn NTR R1a-M512
R1a-L664
N74201 Ole Jonsen Folstad f c 1619 Støren STR R1a M512+ CTS4385+ L664+ S2894+ S2880+ YP432+ YP431+ YP4444+
257192 Theodore Semondsen Svanberg f 1856 Trondheim STR R1a M512+ CTS4385+ L664+ S2894+ S2880+ YP432+ YP431
R1a-L365
233879 Lars Nilsen Tangmoen d 1806 Stjørdal NTR R1a M512+ Z280+ CTS1211+ CTS3607+ Y34+ CTS3402+ L365+
R1a-YP556
B47815 Ellef Kristoffersen Gangstad c 1725-1801 Leksvik TRL R1a M512+ Z283+ Z282+ Y2395+ Z284+ YP556+ YP1178+ YP1395
R1a-L448
289387 Oluff Persson Brevig f 1608 NTR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179+ YP1420
298716 Peder Pedersen Hembre 1746-1811 Hegra NTR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179+ YP1420
N55849 Jørgen Mortensen Moe 1730-1791 Malvik STR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179+ YP1420
181916 Iver Jonsen Hammer d 1760 Byneset STR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179+ YP1420
402190 Paul Bernhard Olsen f 1863 Trondheim STR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179
334039 Einar Jonsson Drogset f c 1673 Meldal STR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179
75645 Lars Larsson 1884-1962 Trondheim STR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179
448913 Joen Jempt f 1631 Røros STR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ CTS4179
275285 Lars Ingelbrigtson f 1720 Inderøy NTR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ YP355+ YP609+ YP618
394034 Haldor Christophersen Risberg Sem f 1712 Sparbu NTR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ YP355
528266 Iver Andreassen Stokke 1797-1881 Melhus STR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ YP355
346602 Johann Prytz (Prytzer, Prysser) ca 1600-1657 Røros STR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ YP355+ YP609+ YP618+ YP5538+
196229 Johann Prytz (Prytzer, Prysser) ca 1600-1657 Røros STR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448+ YP355+ YP609+ YP618+ YP5538+
336643 Arnt Larsen Stuen f 1816 Oppdal STR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448
245753 Ole Olsen Flataunet 1797-c 1849 Rissa NTR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448
298638 Pål Hågensen Vanderås c. 1600-1670 Stod NTR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448
308343 Henning Nilsen Bremvåg d. ca 1773 Hitra STR R1a M512+ Z284+ S4458+ S5301+ S5153+ L448
R1a-S6285
N76288 Nils Møkkelgård c 1600-c 1671 Overhalla NTR R1a M512+ Z284+ S4458+ S6285
217995 Nils Olsen Kvalstad d. 1777 Grong NTR R1a M512+ Z284+ S4458+ S6285
R1a-Z287
311207 Isak Jonsen Keiserås 1687-1760 Leksvik NTR R1a M512+ Z284+ Z287+ CTS8401+ Z281+ S5096+ S3227+ CTS5848
434878 Ole Joenson Presthus f 1674 Soknedal STR R1a M512+ Z284+ Z287+ CTS8401+ Z281+ S5096+ S3227+ CTS5848+ S7680+ YP4889
36723 Anders Olsen Kolstad f 1830 Trondheim STR R1a M512+ Z284+ Z287+ CTS8401+ Z281+ S5096+ S3227+ CTS5848
214830 Oluf Ingebrigtsen f 1606 Vikna NTR R1a M512+ Z284+ Z287+ YP406+ YP402
185911 Haldoe Larsen Viken gift 1736 Frosta STR R1a M512+ Z284+ Z287+ YP406+ YP402
182596 Jon Olsen Tuset 1580-1670 Selbu STR R1a M512+ Z284+ Z287+ YP406+ YP402
519768 Jørgen Christian Greger f 1837 Trondheim STR R1a M512+ Z284+ Z287+ YP406+ YP402
388907 Ole Olsen Storstad f c 1770 Verdal NTR R1a M512+ Z284+ Z287+ YP406+ YP402
R1b-M269 – videre testing anbefalt
N10371 Paul Andersen f 1715 Vikna NTR R1b-M269
289464 Ole Andersen Røsbjørgen 1672-1741 Støren STR R1b-M269
367060 Amund Tomassen Aurstad d. 1715 Sparbu NTR R1b-M269
108792 James Johnson Hegstad 1846-1883 Trondheim STR R1b-M269
471426 Nikolai Antonius Hansen Bodin 1815-1899 Røros STR R1b-M269
N41253 Rasmus Olsen Saltnesløkken 1786-1844 Buvika STR R1b M269+ L23+ U106- P312-
R1b-Z2109
259327 Anders Joensen Aune 1651-1708 Stadsbygd STR R1b M269+ L23+ Z2103+ Z2106+ Z2109+
R1b-P312 – videre testing anbefalt
394194 Halvor Jonsen Valdum f c 1661-c 1724 Horg STR R1b M269+ (P312)
518456 Ole Schultz f 1682 Trondheim NTR R1b M269+ (P312)
R1b-DF27
192896 Bastian Mortensen Lium c 1640-1719 Trøndelag fra Frankrike R1b-DF27
R1b-P312 L21
216694 Tørris Bertelson 1619-1680 Steinkjer NTR R1b M269+ P312+ L21+
282527 Johan Andreas Ivers Gaasø 1874-1946 Sula STR R1b M269+ P312+ L21+ DF13+ FGC11134+
426842 Lars Iverson Rønningen 1666-1741 Støren STR R1b M269+ P312+ L21+ DF13+ FGC11134+ CTS4466+
N104389 Peder Olsen c 1732-1801 Orkdal STR R1b M269+ P312+ L21+ DF13+ L1335+
249280 Lars Johansen Lysberg f 1689 Overhalla NTR R1b M269+ P312+ L21+ DF13+ M222+
N82019 Nils Synnset f 1608 Sunnset Melhus STR R1b M269+ P312+ L21+ DF13+ Z255+ L159.2+
R1b L238
60606 Jens Andersen 1767 Skogn NTR R1b M269+ P312+ L238+
R1b-U106
240177 Knut Johansen Engan b1675 Malvik STR  ? R1b M269+ U106+
460594 Ole Johansen Engan b 1742 Malvik STR  ? R1b M269+ U106+
257184 Jon Einarsen Hilmo 1651- Tydal STR R1b M269+ U106+
237603 Johan Jespersen Aalborg 1661-1715 Røros STR R1b M269+ U106+
160269 Matz Selven f 1620 Agdenes STR R1b M269+ U106+ Z381+ Z301+ L48+ Z2+ Z7+ Z8+ Z338+ Z11+ Z12+ Z8175+ FGC12057+ S18890+
Oppdatert 15. sep 2016

 

Testede morslinjer – mtDNA

Se også oversikten over alle mt-resultater for Norgesprosjektet.

Kitnummer Eldste kjente ane i rett morslinje Søstersplitt Haplogruppe HVR1 Mutations HVR2 Mutations
H – videre testing anbefalt
185911 Maren Nilsd Vatn 1718-1778 Levanger STR H A16129G, G16145A, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
230536 Marit Jensdt b1747 Røros STR H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
243224 Gjertrud Elefsdt Lillebudal1770-1780 Budal STR H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, A16293G, C16519T G73A, C146T, C151T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
269027 Olaug Edvarda Røyseng, 1913-1982, Steinkjer NTR H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
214830 (name, year?) Beitstad, NTR, NO H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
N47696 Helga Mikkelsdtr Velve b.c1676 Selbu, STR, H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T G73A, C146T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
319547 Hilma Eline Wiken 1881-1966, Trondheim STR H A16129G, T16187C, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, T204C, A247G, 309.1C, 315.1C
235188 Marith Eriksd Medjå 1691 1770 Grong NTR H T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
H
N105363 Berit Rasmusdatter, b. 1759 Rennebu, STR H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T
182596 Elen Ottesdatter f 1730 Inderøy STR H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16311T
H1
N98470 Oline Olsdatter Østnes b 1839 Verdal NTR H1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
H16
424044 Maren Christensdatter b 1750 Innvorda NTR H16 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
H1a3c
298716 Jokumina Skille b. 1834 Skogn NTR H1a3c A16051G, A16129G, A16162G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, C16266T, T16278C, C16311T C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
H1
342416 Anna O A Hammer f 30/12-1820 Klinga NTR H1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
H1b1
215543 Elie Olsd Aarliegiellen c1680 Orkdal, STR H1b1 A16129G, A16183c, T16187C, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, T16356C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
N69263 Gjertrud Jonsd Møkkelgård 1844, Rindal MRO H1b1 A16129G, A16183c, T16187C, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, T16356C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
425305 Agnes Larsdotter f 1704 Revsund (Z) H1b1-T16362C A16129G, T16187C, T16223C, G16230A, A16240G, T16278C, C16311T, T16356C, T16362C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 315.1C
H1b1h
312326 Maritte Hansdatter Koch 1635-1735 Røros STR H1b1h A16129G, A16183c, T16187C, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, T16356C, T16362C G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, A297t, 309.1C, 315.1C
H1n
473907 Paula Sivertsdatter 1809-1894, Beitstad NTR H1n-T146C! A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
H2a1
101305 Ragnhild Larsdatter b1820 Skogn NTR H2a1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16354T, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
H2
394640 Kristine Johannesdt Almoe 1857/58 Rissa NTR H2a2a1b A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, G263A, 522.1A, 522.2C, 309.1C
H2
249307 Beret Embretsd Øyangslia, b1818, Stadsbygd STR H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, A16235G, T16278C, C16291T, C16311T, T16357C, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 315.1C
263812 Lisbet Ivarsdtr Blaasmo year? Orkdal STR H2a2b A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, A16235G, T16278C, C16291T, C16311T, T16357C, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 315.1C
H3
490365 Karen Andersdt Bjørg 1763-1843 Namdalseid NTR H3 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
350875 Lovise Gjertsdt Hynne b1880 Verdal STR H3 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
343478 Julia Solve Vold b.May-6-1896 d.Sep-9-1981 H3 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
H3h
N5924 Mette Olsdt Skjerve 1691 Rennebu, STR H3h A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C G73A, A93G, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
H4
351659 Marta Andersdatter Feøya b1763 Flatanger NTR H4a1a1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
H4
219366 Bina Benjaminsd b1849 Skogn, Levanger NTR H4a1a4b A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T G73A, C146T, C152T, A247G, 315.1C
265735 Marit K. Talmo 1712- 1798 Leksvik, NTR H4a1a4b A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T G73A, C146T, C152T, A247G, 315.1C
H5
216694 Gunille Olsdatter,1690-1775 Beitstad, NTR, NO H A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16304C, C16311T, C16519T G73A, C146T, C195T, A247G, C456T, 309.1C, 315.1C
H5a1
N74201 Gjertrud Olsd Vordal d1747 Åsen Levanger NTR H5a1-T152C! A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16304C, C16311T, C16519T G73A, C146T, C195T, A247G, C456T, 309.1C, 309.2C, 315.1C
222825 Lucia Ingebrigtsdtr Tørring 1686-1768 NTR H5a1-T152C! A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16304C, C16311T, C16519T G73A, C146T, C195T, A247G, C456T, 309.1C, 315.1C
H71
394194 Elen Nilsd Skjern b 1793 – 1881 Aafjord STR H71 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
I
334216 Kristianna Olsdt Balstad, 1870-1962,Leksvik NTR I G16145A, T16187C, C16189T, G16230A, T16278C, C16311T, G16391A C146T, C195T, T199C, T204C, G207A, A247G, T250C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C, 573.1C, 573.2C
N77795 Maritte Larsdatter f 1717 Røros STR I T16187C, C16189T, G16230A, T16278C, T16304C, C16311T, G16391A C146T, C152T, C195T, T199C, T204C, A247G, T250C, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 573.1C, 573.2C
J
243221 Barbro Johansdatter Rørvig b1762 Vikna NTR J C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T
J
36081 Anna Jørgine Olausd Valan c1850 Trondheim, STR J C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C152T, C195T, G228A, A247G, C295T, C462T, T482C, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
J
513620 Inger Margrethe Ibsdatter d 1728 Trondheim STR * J C16069T, T16126C, A16129G, G16145A, T16172C, T16187C, C16189T, C16222T, T16223C, G16230A, C16261T, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C152T, C195T, C242T, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
232497 Inger Margrethe Ibsdatter d.1728 Trondheim STR * J1b1a1 C16069T, T16126C, A16129G, G16145A, T16172C, T16187C, C16189T, C16222T, T16223C, G16230A, C16261T, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C152T, C195T, C242T, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
J
E7233 Marit Simensdt Sveeggen b1775 Orkdal, STR J C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T C146T, C152T, G185A, A188G, C195T, G228A, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
J1c
280009 Karen Marta Jensdatter 1825-1879 Lensvik STR J1c1 C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T C146T, G185A, C195T, G228A, A247G, C295T, C462T, T482C, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
J1c
288199 Pernille Olsdtr Tørrem, b c1728 Oksvoll STR J1c2a C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T C146T, C152T, G185A, A188G, C195T, G228A, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
J1c
268711 Marit Olsd Elvrum,1796-1875, N Stjørdal NTR J C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T C146T, C152T, G185A, A188G, C195T, G228A, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
N3115 Ingeborg Persdtr f 1725 Gran Inderøy NTR J1c2f C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T C146T, C152T, G185A, A188G, C195T, G228A, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
J1c
272735 Gjertrud Larsd Lindseth 1705-1775 Osen STR J1c3b C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C152T, G185A, C195T, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
J1c
232389 Berith Marta Rasmusdatter b. 1839 Vikna NTR J1c3c C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, C16222T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C152T, G185A, A188G, C195T, G228A, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
J1c
37777 Hannah C Olsen/Olesdatter b1865 Namsos NTR J1c3f T16063C, C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C152T, C195T, A210G, G228A, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
J1c
296402 Karen Larsd Sørstraumen 1690-1768 Sørreisa TRO J1c3g C16069T, T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C152T, C195T, A247G, C295T, C462T, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
J2a1a1
219837 Berit Sørensd Ophaug b1753 Ørland STR J2a1a1 C16069T, A16129G, G16145A, T16187C, C16189T, A16207G, C16222T, T16223C, G16230A, T16231C, C16261T, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C150T, A215G, A247G, C295T, T319C, T489C, G513A, 522.1A, 522.2C, 315.1C
J2a1a1a2
396378 Thora Kristine Tveekrem, 9/4-1884, Åfjord STR J2a1a1a2 C16069T, T16126C, A16129G, G16145A, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16231C, C16261T, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C150T, A215G, A234G, A247G, C295T, T319C, T489C, G513A, 522.1A, 522.2C, 310.1T, 315.1C
315940 Helene Olsd Nøstvig b1829 Beitstad NTR J2a1a1a2 C16069T, T16126C, A16129G, G16145A, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16231C, C16261T, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C150T, A215G, A247G, C295T, T319C, T489C, G513A, 522.1A, 522.2C, 310.1T, 315.1C
J2b
260108 Inger Baardsdtr Haug 1791-1865 Steinkjer NTR J2b1a C16069T, T16126C, A16129G, G16145A, T16172C, T16187C, C16189T, C16193T, T16223C, G16230A, C16311T, C16519T C146T, C150T, A247G, C295T, T489C, 522.1A, 522.2C, 315.1C
K1
453792 Gjertrud K N.Wesling Rehnes 1620-65 Røros STR K1-T16362C A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C, T16362C C146T, C152T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C, 522.3A, 522.4C, 573.1C, 573.2C
K1a
393726 Berit Olsdatter Spranget 1713-52 Orkdal STR K1a-T195C! A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C, C16355T C146T, C152T, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 522.3A, 522.4C
B5798 Anne Andersdtr Esp, 1716, Byneset, STR K1a-T195C! A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C, C16355T C146T, C152T, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 522.3A, 522.4C
N90381 Berit Olsdatter Spranget 1713-52 Orkdal STR K1a-T195C! A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C, C16355T C146T, C152T, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 522.3A, 522.4C
K1a10
424106 Berit Olsd Aunanplass c1783-1828 Stod NTR K G16048A, T16093C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C, C16291T C146T, C152T, A214R, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 522.3A, 522.4C
209009 Ingeborg Florgjerdet 1822-1863 Hegra Stjørdal NTR K1a10a G16048A, T16093C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C, C16291T C146T, C152T, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C, 522.3A, 522.4C, 522.5A, 522.6C
N155604 Anne Clausd, Grubben,1838-1916 Røros STR K1a10a G16048A, T16093C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C, C16291T C146T, C152T, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 522.3A, 522.4C, 522.5A, 522.6C
K1a1b
N31048 Anne Joensdtr Skanke d1699 Trondheim, STR K1a1b2a1a T16093C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C114T, C146T, C151T, C195T, A247G, C497T, 522.1A, 522.2C, 315.1C
K1a4
476742 Maren Sebine Wessel 1725-1809 Roan STR K1a4a1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C146T, C152T, C195T, A247G, C497T, 315.1C
K
245753 Elen Larsdt Aunet b1728-1781 Stadsbygd, STR K A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C152T, A247G, A517G, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 522.3A, 522.4C, 522.5A, 522.6C
K1c
240177 Kirsten Svendsdatter, b. 1652 Røros, STR K1c2 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C, C16320T C152T, C195T, A247G, C498d, 522.1A, 522.2C, A533G, 309.1C, 315.1C
K2
N85751 Margretha Hedewig Neumann b1753 Trondhjem STR Anne Olsdt Hovin 1851-1921 K A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
124358 Anna Sophie Von Arckelen f c 1725 Flensburg, DE Sofie Olsdt Hovin 1843-1904 K2a A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
K2a6
342682 Lovise Olsd Bellevold b1834 Overhalla NTR K2a6 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, T16224C, G16230A, T16278C C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
T1
N28440 Karen Madsdt Sundset b1839 Mosvik, NTR T1 T16126C, A16129G, A16163G, C16186T, T16187C, T16223C, G16230A, T16278C, C16294T, C16311T
T2
B13744 Ingeborg Jensdatter Grønli 1856-1888 Ålen STR T2 T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16294T, C16296T, T16304C, C16311T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
348227 Martha Marie Nilsdatter 1827-1849 Leka NTR T2 T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16294T, C16296T, T16304C, C16311T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
T2b21
107631 Anne Ingebrigtsd b1803 Kolvereid, NTR T2b21 T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16294T, T16304C, C16311T C146T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
358766 Oline Lorntsdatter b1858 Sparbu NTR T2b21 T16126C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16294T, T16304C, C16311T C146T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C, 522.3A, 522.4C
T2e
516717 Anne Larsdt farm? b 1824 Foldereid NTR T2e T16092C, T16126C, A16129G, G16153A, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16294T, C16296T, C16311T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
U1
N19249 Gjertrud Arntsd Hindbergplass 1793-1876 Verran NTR U1 A16129G, A16183c, T16187C, T16209Y, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C152T, C195T, A247G, C262T, C285T, G323A, A385G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
U1
370228 Ragnhild Klausdt b1823 Nes STR U1a1 A16129G, A16183c, T16187C, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C152T, C195T, A247G, C262T, C285T, G323A, A385G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
U4
N102370 BeritTalina Lorentsd Høstland 1854 Osen,NTR U4 A16051G, T16093C, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, C16234T, T16278C, C16311T, T16356C C146T, C152T, C195T, A247G, G499A, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
130335 Johanna Johannesdtr b bef 1788 Inderøy NTR U4 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, T16356C C182T, A215G, A247G, G499A, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C, 522.3A, 522.4C
U4
196229 Elisabeth Haagensdatter 1685-1762 Røros STR U4a A16051G, A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, C16234T, T16278C, C16311T, T16356C C146T, C152T, C195T, A247G, G499A, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
U4
237170 Johanna Svensdtr Lindsetmoen 1850 Trones NTR U4b1b1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T, T16356C C182T, A247G, G499A, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C, 522.3A, 522.4C
U5a – videre testing anbefalt
217999 Beritte Jonsdtr Opland b.1730 Trondheim STR U5 A16129G, G16145A, T16187C, C16192T, T16223C, G16230A, C16256T, C16270T, T16278C, A16299G, C16311T, A16399G, C16519T C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C, 522.3A, 522.4C, 573.1C, 573.2C
151022 Name/year? – Sør-Trøndelag STR U5 A16129G, T16187C, C16189T, C16192T, T16223C, G16230A, C16256T, C16270T, T16278C, T16297C, C16311T, C16519T, G16526A C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
U5a
B46900 Ingeborg Olsdt Lauglo 1678-1744 Leinstrand STR U5a1a1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, C16256T, C16270T, T16278C, C16311T, A16399G, C16519T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
U5a
500613 Gjertrud Arntsd. Ree, b. 1773, Meldal STR U5a1a1d A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, C16256T, C16270T, T16278C, C16311T, T16362C, A16399G, C16519T C146T, C152T, G185A, C195T, T204C, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
U5
194586 Karen Mortensdtr b c1689 Trondheim STR U5a1b1a A16129G, T16187C, C16192T, T16223C, G16230A, C16256T, C16270T, T16278C, C16291T, C16311T, A16399G, C16519T C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
U5
N17357 Kari Mortensd Stensli b1781 Aalen STR U5a2-T16362C A16129G, T16187C, C16189T, C16192T, T16223C, G16230A, C16256T, C16259T, C16270T, C16311T, T16362C, C16519T, G16526A C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
400487 Anne Elisabet Åsgård With 1736-1801 Surnadal MRO U5a2-T16362C A16129G, T16187C, C16189T, C16192T, T16223C, G16230A, C16256T, C16270T, C16311T, T16362C, C16519T, G16526A C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
U5
N77012 Lovise Langli b1865 Sparbu NTR U5 A16129G, A16183c, T16187C, T16223C, G16230A, C16270T, T16278C, C16311T
U5
299233 Maren Nielsdatter (Sami) b1740 Stadsbygd STR U5b1b1a A16129G, T16144C, T16187C, T16223C, G16230A, C16270T, T16278C, C16311T, C16519T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
U5
184018 Gunhild Bengtsd Østnor 1715-67 Lierne, NTR  ? U5b2a1a2 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
335578 Rakel Pedersdatter Kveli b.1675 Snåsa NTR  ? U5b2a1a2 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
487696 Kersti Pedersd. Mellingen 1825-1907, Grong NTR U5b2a1a2 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
N17898 Anna Jönsdotter 1629-1703 Jämtland (Z) SE U5b2a1a2 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, C16311T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
U5b2b
N54435 Beret Einersdtr ca 1700-1749 Frosta, NTR U5b2b1a1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, C16270T, T16278C, C16292T, C16311T, T16362C, C16519T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
352315 Mali Sørensdatter Hollan b 1751 Stjørdal NTR U5b2b1a1 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, C16270T, T16278C, C16292T, C16311T, T16362C, C16519T C146T, C150T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
V
331965 Margrete Martinussen b1858 Sakshaug Inderøy NTR V A16129G, G16153A, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16311T, C16519T T72C, G73A, A93G, A95c, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
475630 Marie Kristine Tomasd Grogna b 1862 Frøya STR V A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16311T, C16519T T72C, G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
V
515053 Marit Olsdtr Ekle 1793-1855 Trondheim STR V A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16311T, C16519T T72C, G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
N43806 Berit Estensdotter 1661 – 1743 Trondheim STR V A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16311T, C16519T T72C, G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
378585 Sara Larsdtr Skrove f 21 June 1821 Verdal NTR V A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16311T, C16519T T72C, G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
E13398 Elisabeth Pedersdt Svellingen b1823 Frøya STR V A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16519T T72C, G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 309.2C, 315.1C
V13
381574 Olise Eriksdtr d1868 Snåsa NTR V13 A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, T16278C, T16298C, C16311T, C16519T T72C, G73A, C146T, C152T, C195T, A247G, 522.1A, 522.2C, 309.1C, 315.1C
W
N20081 Anna Johnsdtr Moen b1851 Stjørdal NTR W1c A16129G, T16187C, G16230A, T16278C, C16292T, C16311T C146T, C152T, A189G, T204C, G207A, A247G, 522.1A, 522.2C, 315.1C
298594 Marit Olsdotter b. 1696 Offerdal, Jämtland (Z) W1c A16129G, T16187C, C16189T, G16230A, C16261T, T16278C, C16292T, C16311T T119C, C146T, C152T, A189G, T204C, G207A, 522.1A, 522.2C, 315.1C

 

 

Comments are closed